text1

سه شنبه, 30 دی 1399-

پرونده 100 جلدی با 22 متهم

سایت حقوقیدیده بان هشتم :نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده، روز گذشته (22 اردیبهشت) به ریاست قاضی منصوری در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور در مشهد برگزار شد.

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده، روز گذشته (22 اردیبهشت) با حضور متهمان و وکلای آنها، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی، مستشاران دادگاه، نمایندگان ادارات و سازمان‌ها و جمعی از نمایندگان شکات، به ریاست قاضی منصوری در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور در مشهد برگزار شد.
قاضی منصوری با اعلام رسمیت جلسه از حاضران خواست تا طبق قانون نظم جلسه را رعایت کنند و با اشاره به روند رسیدگی به تخلفات متهمان این پرونده گفت: پرونده در حال حاضر دارای ۲۲ متهم و بیش از یکصد جلد بوده و پیگیری‌های قانونی در خصوص تخلفات احتمالی برخی مسئولان که در انجام وظایف خود قصور داشته‌اند مفتوح است و از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی می‌خواهیم که در راستای احقاق حقوق عامه تمامی اقدامات لازم را به انجام برسانند.
به گزارش مرکز رسانه قوه‌قضاییه، قاضی منصوری از نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد خواست تا کیفرخواست صادره در خصوص متهمان پرونده را قرائت کند.
قاضی صفری نماینده دادستان خطاب به دادگاه، اخلال در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در کلاهبرداری از طریق تبلیغات گسترده و خرید و فروش اوراق موسوم به سهام پدیده، تصاحب و حیف و میل اموال مردم و ارایه گزارش خلاف واقع را تنها بخش‌هایی از تخلفات متهمان طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دانست و با اشاره به گوشه‌ای از اقدامات صورت‌پذیرفته توسط متهمان افزود: گزارشات متعددی توسط نهاد‌های امنیتی، سازمان بازرسی کل کشور و سایر دستگاه‌های مسئول در خصوص تخلفات متهمان به ویژه اقدامات متقلبانه آنها که متاسفانه با تبلیغات گسترده و اغواگرانه همراه بوده، تهیه شده و در پرونده موجود است که تقدیم دادگاه شده است.
نماینده دادستان پس از قرائت کیفرخواست از دادگاه خواست تا در چارچوب موازین قانونی عدالت را درخصوص این پرونده اجرا کند.
پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان، قاضی منصوری از دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی خواست تا به عنوان مدعی‌العموم مطالب خود را بیان کند.
غلامعلی صادقی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی با اشاره به روند اقدامات قانونی انجام‌شده در خصوص این پرونده گفت: هیچ کسی با فعالیت‌های قانونی اقتصادی مخالف نیست و دستگاه قضایی همواره نشان داده که حامی فعالیت‌های مولد اقتصادی قانونی است؛ اما انحرافات قانونی مسئولان شرکت پدیده از جمله تغییر غیرقانونی و گسترده کاربری اراضی و مانند آن در کنار تبلیغات گستره و اغواگرانه رسانه‌ای ادامه یافت و موجب وارد آمدن خسارات متعدد مادی و معنوی به جمع زیادی از مردم شد.
وی افزود: علیرغم تذکرات متعدد داده شده و برگزاری جلسات مختلف با مسئولان این شرکت برای توقف تبلیغات و اقدامات خلاف قانونی، متاسفانه این تخلفات ادامه یافت و عدم نظارت موثر نهاد‌های مالی بر روند فعالیت‌های این شرکت، مشکلات را تشدید کرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی ادامه داد: طبق آمار موجود بیش از یکصد و ۳۰ هزار سهامدار در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند و جمع زیادی از هموطنان در جریان تخلفات مسئولان این شرکت دچار مشکلات فراوانی شده‌اند و اطمینان خاطر می‌دهیم که تمامی تلاشمان را در جهت احقاق حقوق عامه به انجام خواهیم رساند.
صادقی بیان کرد: از حمایت‌ها و هدایت‌های مسئولان عالی‌قدر قوه‌قضاییه از مجموعه قضایی استان خراسان رضوی در جهت رسیدگی دقیق به تخلفات صورت‌پذیرفته در این پرونده تقدیر می‌کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد که متهمان جبران مافات کرده و از آخرین فرصت‌های اعطایی به آنها در جهت بازگرداندن اموال مردم استفاده کنند.
پس از اتمام اظهارات دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی در صحن علنی دادگاه، وی در گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر و نمایندگان رسانه‌های حاضر در دادگاه، با تشریح روند رسیدگی‌های قضایی در خصوص این پرونده تاکید کرد: دستگاه قضایی ضمن حمایت همه‌جانبه از فعالیت‌های سالم تولیدی و صنعتی، با هر گونه مفسده و تخلف اقتصادی قاطعانه برخورد خواهد کرد و در این راستا دو اصل پیشگیری از وقوع جرایم و دفاع از حقوق عامه به صورت ویژه مورد توجه خواهد بود.
در ادامه، قاضی منصوری رییس دادگاه از نماینده سازمان بازرسی کل کشور و همچنین نماینده وزارت راه و شهرسازی خواست تا به بیان مطالب و شکایت خود بپردازند.
بر این اساس عدم رعایت موازین قانونی به صورت گسترده توسط متهمان، به عنوان گوشه‌ای از جرایم مسئولان این شرکت مطرح شد.
پس از اظهارات نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور و وزارت راه و شهرسازی، نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با اشاره به اظهارات نمایندگان شکات گفت: چنانچه دستگاه قضایی از باب پیشگیری از جرم جلوی تبلیغات گسترده و فریبنده مسئولان متخلف این شرکت را نمی‌گرفت، قطعا این تخلفات گسترش پیدا کرده و مشکلات بسیار زیادتری برای مردم فراهم می‌کرد.
قاضی منصوری پس از استماع اظهارات ۲ تن از نمایندگان سازمان‌های دولتی و همچنین نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی از نماینده جمعی از سهامداران خواست تا به بیان شکایت خود بپردازد.
نماینده شکات با تشریح بخشی از مشکلات پیش‌آمده مادی و معنوی برای جمع زیادی از سهامداران گفت: بسیاری از مالباختگان در نتیجه فشار‌های وارده به دلیل تخلفات متهمان، دچار بیماری‌های روحی و جسمی شدند.
یکی از نمایندگان شکات نیز خواستار مجازات قانونی متهمان، حفظ و بازگرداندن اموال سهامداران و پیشگیری از وقوع مجدد این‌گونه جرایم توسط نهاد‌های مسئول شد.
پس از اظهارات چند تن از نمایندگان شکات حاضر در صحن علنی دادگاه، قاضی منصوری از وکیل نمایندگان شکات خواست تا شکایت خود را بیان کند. وی گفت: مسئولان متخلف شرکت پدیده در زمینه‌های مختلف از جمله در زمینه اقدامات اغواگرانه، کلاهبرداری، حیف و میل اموال مردم و سوء استفاده از اعتماد مردم و... رکورد زده‌اند. رییس دادگاه ضمن اعلام تشدید قرار ۴ تن از متهمان، به تمامی کسانی که به شرکت پدیده بدهکارند یا اموالی از این شرکت در اختیار دارند هشدار داد تا در اسرع وقت نسبت به بازپرداخت بدهی یا رد اموال با نظارت دادگاه اقدام کنند و در غیر این صورت اقدامات لازم و پیگرد قانونی در مورد آنها صورت خواهد پذیرفت. به علت طولانی شدن جلسه دادگاه، ادامه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده به امروز (23 اردیبهشت) موکول شد.
حمایت
منتشر شده در دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 09:34

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف دیده بان هشتم

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 21,795
یورو 26,293
پوند 30,243
یوان چین 3,410
دینار عراق 206
دینار کویت 73,580
درهم 6,075
لیر 2,950
سکه بهار آزادی 9,697,900
سکه امامی 10,189,000
نیم سکه 5,450,000
ربع سکه 3,450,000
سکه 1 گرمی 1,995,000
طلای 24 عیار 1,283,900
طلای 18 عیار 962,900
طلا مثقالی 4,171,000
طلا اونس 184
بیت کوین 762,825,000
اتریوم 28,115,550
مابقی ارزها
دلار کانادا 17,425
دلار استرالیا 17,240
دلار نیوزلند 16,280
دلار سنگاپور 16,710
دلار هنگ کنگ 5,580
ریال عربستان 6,661
ریال قطر 6,190
ریال عمان 57,820
فرانک سوییس 25,280
کرون سوئد 2,740
کرون دانمارک 4,000
کرون نروژ 2,630
دینار بحرین 58,610
لیر سوریه 43
روپیه هند 310
روپیه پاکستان 148
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 49
لاری گرجستان 6,810
رینگیت مالزی 2,940
بات تایلند 760
افغانی 288

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش