text1

شنبه, 23 تیر 1403-

مجتمع تخصصی رسیدگی به جرایم مالیاتی تاسیس می‌شود

سایت حقوقیدیده بان هشتم :معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از راه‌اندازی مجتمع تخصصی رسیدگی به جرائم مالیاتی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه و سازمان امور مالیاتی کشور به‌منظور گسترش همکاری در تحقق عدالت مالیاتی و پیشگیری از فرار مالیاتی در کشور، سند همکاری مشترک امضا کردند. در این تفاهم‌نامه که باهدف ایجاد رویه واحد در پیشگیری منعقد شد، بر مقابله هوشمند با جرائم مالیاتی از طریق استفاده از ظرفیت‌های موجود در قوه‌قضاییه و سازمان امور مالیاتی تاکید شده است.
محمدباقر الفت معاون اجتماعی قوه‌قضاییه در این نشست گفت: قوه‌قضاییه علاوه بر عدالت‌گستری از طریق صدور حکم، تکالیف متعددی دارد که درصدد احیای همه وظایف و تکالیف قانونی هستیم و این امر در دوره ریاست آیت‌الله رئیسی شتاب بیشتری گرفته و وارد عملیات اجرایی شده‌ایم. وی افزود: همکاری با سازمان امور مالیاتی نیز در این راستا است و در خصوص اخذ مالیات حقه وظیفه خود می‌دانیم که وارد میدان شویم.
الفت با تاکید بر همکاری قضایی با سازمان امور مالیاتی کشور، از راه‌اندازی مجتمع تخصصی رسیدگی به جرائم مالیاتی در راستای یکی از مفاد تفاهم‌نامه در آینده نزدیک خبر داد و بر ضرورت آموزش قضات علاقه‌مند و توانمند در این حوزه اشاره کرد.
معاون رییس قوه‌قضاییه با اشاره به سابقه معاونت در برگزاری رویداد استارتاپی و گنجاندن محور مربوط به پیشگیری از فرار مالیاتی در این رویداد، بر لزوم استفاده از ظرفیت جوانان و استفاده از ایده‌های بروز آن‌ها تاکید کرد. الفت همچنین با نقد نگاه تهران محوری در بسیاری از برنامه‌ریزی‌ها، بر لزوم همکاری در سطوح استانی و ملی تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد با همکاری معاونت اجتماعی و سازمان امور مالیاتی این اقدام در استان‌ها پررنگ شود و ارتباط دادگستری‌های کل استان و ادارات کل امور مالیاتی استان‌ها ارتقا یابد.
امید علی پارسا، رییس سازمان امور مالیاتی کشور نیز در این نشست گفت: کشور ما اهداف بلندمدتی دارد اما وقتی عملکردها را با اهداف و آرزوها مقایسه می‌کنیم فاصله زیادی بین این دو وجود دارد. وی با تاکید بر عبور از پارادایم مالیات ستانی به نگاه شراکتی گفت: هوشمندسازی نظام مالیاتی و ریزداده مبنا شدن مدیریت در کشور می‌تواند موجب ارتقا شفافیت و حل بسیاری از مسائل دراین‌باره شود.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه با ارزشمند شمردن نگاه و رویکرد قوه‌قضاییه و معاونت پیشگیری از جرم در مبارزه با فساد گفت: تمامی کنش‌ها و تراکنش‌های مالی در کشور توسط سازمان رصد می‌شود که این امر باهدف پیشگیری از تخلف و فرار مالیاتی و برخورد با موارد جرم و تخلف است. پارسا در پایان بر لزوم همکاری نهادهای قضایی و اجرایی در سطح استان با سازمان‌های امور مالیاتی تاکید کرد.
همکاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقع جرم قوه‌قضاییه با سازمان امور مالیاتی کشور از سال 1394 با تشکیل کمیته پیشگیری از جرائم مالیاتی و کارگروه‌های آسیب‌شناسی در ذیل اداره کل پیشگیری‌های قضایی شکل‌گرفته و تاکنون منتج به نتایج خوبی در حوزه مقابله با فرار مالیاتی شده است. گفتنی است، مدیران کل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه و سازمان امور مالیاتی کشور در این جلسه حضور داشتند.

 حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 25 آذر 1398 09:27

 

 apple1  android1  tel11  insta1

00911556

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش