text1

جمعه, 28 خرداد 1400-

زم در سومین جلسه رسیدگی به اتهاماتش: اعلام ترددهای حاج قاسم جزو ماموریتم بود

سایت حقوقیدیده بان هشتم: سومین جلسه رسیدگی به اتهامات روح‌الله زم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه  قاضی صلواتی در ابتدا از متهم زم خواست در جایگاه حاضر شود و ادامه دفاعیات خود را بیان کند. متهم زم با اشاره به ماده ۲۸۶ قانون مجازات گفت: یکی از عناوین اتهامی من افساد فی‌الارض است که آن را رد می‌کنم یکی از افراد نامدار اصلاحات طی پیامی به آمدنیوز نوشت که شما در خارج از کشور هستید یا داخل؟ که گفتیم در خارج و آن شخص تعجب کرد که مواضع ما همچون رسانه‌های داخل کشور است. آمدنیوز نقش غیرقابل‌انکاری در انتخابات ۹۶ داشت. وی افزود: از اواسط سال ۹۶ به دلیل خستگی ناشی از کار مسئولیت آمدنیوز را به سام سرابی واگذار کردم.
متهم زم گفت: در سال ۹۶ بسیاری از آمدنیوز درخواست کردند که خط خود را مشخص کند. در این برهه که مسئولیت آمدنیوز با سام سرابی بود اشتباهات فاحشی ازجمله انتشار مطلب درباره کوکتل مولوتوف به وجود آمد. وی مدعی شد: در اواسط سال ۹۷، به دلیل اشتباهات سرابی و ارتباط وی با نزدیکان یکی از وزرای دولت از او خواستم که استعفا کند. پس‌ازآن کنترل آمدنیوز را به دست گرفتم. متهم زم در مورد نشر اکاذیب در آمدنیوز گفت: گزارشاتی به دست ما می‌رسید که با ضریب خطا همراه بوده است. وی در خصوص اتهام تحریک و تشویق مردم به اغتشاشات عنوان کرد: فراخوان‌های منتشره در آمدنیوز بخشی از آن‌ها در زمان مدیریت بنده نبوده و بخشی مربوط هم مربوط به مطالب ارسالی به ما است. متهم زم اضافه کرد: مگر با تحریک یک رسانه کسی به خیابان می‌آید؟ البته نمی‌گویم که اشتباهی در این خصوص نکردم و اگر اشتباهی کردم از دادگاه و مردم عذرخواهی می‌کنم. در ادامه متهم گفت: با شمس درگیر شدم و فهمیدم که آن‌ها برای سرویس جاسوسی کار می‌کنند. بعد از چند ماه یک استاد دانشگاه از آن مجموعه دوباره با من مستقیماً ارتباط برقرار کرد.
رییس دادگاه گفت: چرا دوباره با آن فرد در پوشش استاد دانشگاه ارتباط برقرار کردی درحالی‌که می‌دانستی برای سرویس جاسوسی فعالیت می‌کند. با توجه به محتوای پرونده و اظهارات متهمان دیگر که در زندان اوین هستند مشخص‌شده که استاد دانشگاه عامل CIA بوده است.
نماینده دادستان در این هنگام بیان کرد: شمس نقش واسطه بین شما و سرویس جاسوسی بوده است و سرویس جاسوسی مزایایی ازجمله دفتر کار و حقوق خوب برای شمس در نظر گرفته بود. نماینده دادستان بیان کرد: متهم در بخشی از اقاریرش گفت که شمس علیه شیرین گزارش می‌داد که آن افسر جاسوس گزارش‌ها را با من چک می‌کرد که این مورد نشان‌دهنده ارتباط متهم با مأمور سرویس جاسوسی بوده است.
متهم گفت: این‌ها را که قبول دارم و اظهارات خودم است. نماینده دادستان گفت: متهم در بخشی از اقرارش گفته که اعلام زمان و مکان عملیات‌های سوریه، تردد فرماندهان مخصوصاً سردار شهید حاج قاسم سلیمانی جزء مأموریت‌هایش بوده است. متهم زم گفت: اقرارم را قبول دارم، اما مگر تمام این موارد صورت گرفته است؟
نماینده دادستان اضافه کرد: به سندی اشاره می‌کنم که متهم زم در زمان ورود سردار شهید سلیمانی به یکی از کشورهای منطقه با ارسال پیامی به افسر سرویس جاسوسی اعلام می‌کند و می‌گوید که فردا یک تیم نظامی وارد می‌شوند که احتمالاً قاسم سلیمانی هم با آن‌ها است. رییس دادگاه گفت: آیا خبر جابه‌جایی یک فرمانده نظامی کار خبری محسوب می‌شود؟ متهم زم گفت: هرچه دستم می‌آمد منتشر کردم.

   ارسال لیست دور زنندگان تحریم به افسر جاسوسی سیا
نماینده دادستان تصریح کرد: متهم زم پیام دیگری به آن افسر جاسوس فرستاده که در آن اسامی افرادی که تحریم‌ها را دور می‌زنند آورده شده است. آیا این کار در راستای رسالت کار خبرنگار بوده است؟ متهم پاسخ داد: خیر. این مطلب در آمدنیوز منتشر شد و قبول دارم. نماینده دادستان ادامه داد: در اوج فتنه ۹۶، به خاطر انتشار خبر آموزش ساخت کوکتل مولوتف به مأمور سرویس جاسوسی پیام می‌دهید که به داد شما برسد.


   لیدر اغتشاشات ۹۶
متهم زم گفت: قضایا را باهم قاطی می‌کنید و این پیام برای کانال دوم است. وقتی به سایت حملات سایبری می‌شد به افسر سرویس گفتم که سایت را پشتیبانی کند و او هم پاسخ داد که خودش سایت را حمایت می‌کند. پس از انتشار کلیپی که در آن متهم زم صحبت می‌کند وی به‌صراحت در کلیپ می‌گوید که لیدر اغتشاشات ۹۶ است. متهم زم پاسخ داد: این حرف‌ها دوستانه بوده و لاف هم زده‌شده است. در ۹۶ حضورداشته‌ام، اما نقش موثری نداشته‌ام.


   رضایت افسر سرویس جاسوسی از جایگاه آمدنیوز
وزیری نماینده دادستان بیان کرد: متهم در اقرارش گفته که مأمور سرویس جاسوسی از جایگاه آمدنیوز لذت می‌برده است. متهم زم گفت: درباره این موضوع خصوصی صحبت می‌کنم. قاضی صلواتی سپس ضمن اعلام ختم جلسه افزود: جلسه بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد.


بازدید شبانه رییس کل دادگستری هرمزگان از دادسرای بندرعباس
رییس کل دادگستری هرمزگان در ادامه بازدیدهای دوره‌ای، این بار به‌صورت از پیش اعلام‌نشده و شبانه از دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس بازدید کرد. علی صالحی از شعب مختلف دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس سرکشی و بر حساسیت کار قضات و کارکنان کشیک شب در این ساعات تأکید کرد. وی در میان قضات و کارکنان عضو گروه جهادی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس نیز حضور یافت و با تک‌تک آن‌ها گفتگو کرد و همچنین توصیه‌های لازم را برای بهبود عملکرد این گروه ارائه کرد. رییس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با حضور در محل استقرار یگان حفاظت دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس بر رعایت اصول امنیتی تأکید کرد و گفت: یگان حفاظت باید در هوشیاری و آمادگی کامل باشد، چراکه کوچک‌ترین غفلت موجب ایجاد چالش‌های بزرگ امنیتی می‌شود. صالحی افزود: برای تأمین و ارتقاء امنیت باید برنامه‌ریزی کرد و دستورالعمل‌های سازمانی را نیز به نحو مطلوبی اجرا کرد.

حمایت

منتشر شده در سه شنبه, 06 اسفند 1398 09:11

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 24,429
یورو 28,674
پوند 34,555
یوان چین 3,820
دینار عراق 204
دینار کویت 82,460
درهم 6,655
لیر 2,830
سکه بهار آزادی 10,602,000
سکه امامی 10,803,000
نیم سکه 5,850,000
ربع سکه 3,750,000
سکه 1 گرمی 2,300,000
طلای 24 عیار 1,420,600
طلای 18 عیار 1,065,400
طلا مثقالی 4,622,000
طلا اونس 178
بیت کوین 916,087,500
اتریوم 55,663,187
مابقی ارزها
دلار کانادا 19,975
دلار استرالیا 18,770
دلار نیوزلند 17,730
دلار سنگاپور 18,390
دلار هنگ کنگ 6,060
ریال عربستان 7,318
ریال قطر 6,860
ریال عمان 63,980
فرانک سوییس 27,210
کرون سوئد 2,960
کرون دانمارک 4,340
کرون نروژ 2,910
دینار بحرین 65,380
لیر سوریه 67
روپیه هند 370
روپیه پاکستان 178
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 50
لاری گرجستان 7,760
رینگیت مالزی 3,250
بات تایلند 810
افغانی 338

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش