text1

شنبه, 30 تیر 1403-

رییس قوه‌قضاییه: برخی پرونده های دلار4200تومانی همچنان مفتوح است

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس قوه‌قضاییه با اشاره به گزارش تفریغ بودجه 97 گفت: بخش مهمی از مبارزه با فساد در گرو اصلاح ساختارهای فسادزا از سوی دولت است و مردم انتظار دارند دستگاه قضایی هم قاطعانه با مصادیق فساد و مفسدان مبارزه کند.

به گزارش روابط عمومی قوه‌قضاییه، آیت‎الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه‌قضاییه با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با فرمان حضرت امام (ره) اظهار کرد: امروز نام سپاه با خدمت‎گزاری به مردم قرین است و اقدامات عزت‎مندانه و افتخارآفرین سبزپوشان سپاه در همه عرصه‎های جهاد و خدمت، آمریکا را ناامید کرده است.
رییس قوه‌قضاییه دلیل دشمنی آمریکا و غرب با سپاه را اثرگذار بودن این نهاد مقدس و در مقابل، رضایت مقام معظم رهبری و مردم را سرمایه‎ای عظیم برای آن توصیف کرد و از پاسداران انقلاب اسلامی خواست قدردان این نعمت بوده و با همت مضاعف در جهت تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی و خدمت به مردم گام بردارند.
آیت‎الله رئیسی تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران و حمایت تسلیحاتی انگلیس از سعودی‎ ها برای حمله به مردم بی‌دفاع یمن را مصداق بارز جنایت علیه بشریت دانست و گفت: خنده‎دار است کسانی که غذا و دارو را تحریم و کالاهای پزشکی مردم کشورهای دیگر را سرقت می‎کنند، می‎گویند آماده کمک به مردم ایران هستیم.
رییس قوه‌قضاییه با بیان این‎که مردم ایران کالای مسروقه مصرف نمی‎کنند، افزود: مردم ما در یک رزمایش ملی با همدلی و همبستگی کالای پزشکی مورد نیاز خود را در اوج روزهای مواجهه با پدیده کرونا تولید کردند و امروز نه تنها به مرز خودکفایی در این زمینه رسیده‎ایم که به زودی شرایط صادرات این کالاها نیز فراهم می شود.
آیت‎الله رئیسی در ادامه به مسائل پساکرونا اشاره کرد و اظهار کرد: مردم در روزهای مواجهه با کرونا با گذشت و ایثار و بخشش اجاره‎ها و تعویق اخذ وجوه چک‎هایشان به کمک همدیگر آمدند ولی در پساکرونا نیز مسائلی وجود خواهد داشت که از ائمه جمعه و جماعات، معتمدین و حقوقدانان و وکلا می‎خواهیم کمک کنند این مسائل با ریش سفیدی حل و فصل شود و تا حد ممکن دعاوی به تشکیل پرونده در دستگاه قضایی منتهی نشود؛ گرچه در صورت تشکیل پرونده، همکاران ما حتماً به آنها رسیدگی خواهند کرد.
آیت‎الله رئیسی بر همین اساس متذکر شد که شورای پیشگیری قوه‌قضاییه را مأمور کرده است با برگزاری جلسات فشرده، مسائل پساکرونا در همه حوزه‎های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و به ویژه موضوعات حقوقی و قضایی را بررسی کند تا دستگاه قضایی در مواجهه با آنها منفعلانه عمل نکند.
رییس قوه‌قضاییه درباره گزارش دیوان محاسبات از تفریغ بودجه سال 97 و گزارش دادستانی در این زمینه نیز توضیح داد: برخی از پرونده‎های تشکیل شده برای کسانی که ارز دولتی 4 هزار و 200 تومانی گرفتند و کالا وارد نکردند، منجر به صدور رأی شده‎ و در مرحله اجرای حکم هستند، برخی پرونده‎ها در دادسرا همچنان مفتوح است ولی اگر موارد جدیدی هم باشد، دادگستری آماده رسیدگی به آنهاست.
آیت‎الله رئیسی بر همین اساس بر لزوم نظارت و شفافیت در همه حوزه‎ها به ویژه حوزه‎های اقتصاد، سلامت و غذا و دارو تأکید کرد و گفت: نظارت‎گریزی امر پسندیده‎ای نیست و از دستگاه‎های اجرایی انتظار می‎رود از نظارت و شفافیت در عملکردشان استقبال کنند.

    بخش مهمی از مبارزه بافساد درگرو اصلاح ساختارهای فسادزاست
رییس قوه‌قضاییه در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: مردم از دستگاه‎های نظارتی انتظار برخورد با فساد دارند و پسندیده نیست که ما بگوییم در فلان حوزه دزدی و فساد وجود دارد بلکه باید بگوییم فساد و تخلف در فلان حوزه را کشف و با دزد و مفسد و خلافکار برخورد کرده‎ایم. آیت‎الله رئیسی با تأکید بر این‎که دولت باید ساختارهای فسادزا در دستگاه‎های اداری را اصلاح کند و دستگاه قضایی هم قاطعانه با فساد و مفسدان مبارزه کند، گفت: این‎که بگوییم موریانه فساد به جان بخش‎هایی از نظام اداری کشور افتاده، سودی برای مردم ندارد بلکه باید موریانه‎ها را شناسایی و با آنها برخورد کنیم.

در این جلسه حجت‎الاسلام درویشیان، رییس سازمان بازرسی کل کشور با ارائه گزارشی در خصوص کشتار جوجه‎های یک روزه، اعلام کرد: این موضوع با دستور ریاست محترم قوه‌قضاییه بلافاصله مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به این‎که ایران بزرگ‎ترین صنعت طیور را در منطقه دارد، لازم بود در ایام کرونا با توجه به کاهش تقاضا، سیاست کاهش تولید زودتر به تولیدکنندگان ابلاغ شود اما مصوبه کاهش 15 میلیونی تولید جوجه یک روزه در روز 18م فروردین ماه و درست زمانی به مرغداران ابلاغ شد که جوجه‎های یک روزه تولید شده بودند. وی در خصوص تخصیص ارز برای واردات 5/2 میلیون تن غذای مرغ نیز گفت: عدم تخصیص این مبلغ با وجود مصوبه‌های قانونی سبب افزایش قیمت نهاده‎های طیور شد که همین امر ضرر و زیان تولیدکنندگان را در پی داشت و یکی از عوامل از بین رفتن میلیون‎ها جوجه شد.

   زنده‎کشی جوجه‎های یک روزه خلاف قانون وشرع بود
رییس قوه‌قضاییه در واکنش به گزارش رییس سازمان بازرسی کل کشور، با انتقاد از زنده‎کشی جوجه‎های یک روزه گفت: کشتار جوجه‎ها که دل مردم را به درد آورد، اقدامی غیر قانونی، غیر شرعی و غیر اخلاقی بود و بدتر از آن توجیهاتی بود که از سوی مسئولان صورت گرفت که این کار را مسبوق به سابقه و ضروری دانستند.

آیت‎الله رئیسی با تأکید بر لزوم تصمیم گیری مدبرانه در نظام تولید و توزیع و کنترل بازار، گریزی هم به نظارت بر حوزه اقتصاد مجازی زد و گفت: حوزه‎های اقتصادی در همه جوامع به‎دلیل انتفاعی که برای سودجویان دارد، غالباً مدیریت‎گریز و نظارت‎گریزند در حالی که نظارت بر هر کاری نتایج مثبتی برای جامعه خواهد داشت. رییس قوه‌قضاییه در پایان سخنانش از اقدام یک قاضی که خود را به‎دلیل صدور رأی نادرست در یک پرونده مجازات کرد، تقدیر کرد.
در این جلسه حشمتی، رییس دادگستری استان تهران یکی از اقدامات این دادگستری برای جلوگیری از دست‎اندازی زمین خواران به اراضی ملی  را پگیری ویژه سنددار کرن اراضی ملی عنوان کرد و افزود: تسریع در حل پرنده‎های پرشاکی یکی از اولویت‎های اصلی سال 99 دادگستری استان تهران خواهد بود. جهانگیر، رییس سازمان زندان‎ها نیز در این جلسه اعلام کرد: هزینه کمک معیشتی به 100 هزار خانواده نیازمند زندانیان که به امر مقام معظم رهبری و هماهنگی بنیاد مستضعفان و قوه‌قضاییه در دستور کار قرار گرفته بود، تا قبل از ماه مبارک رمضان به آنها اهدا خواهد شد.

حمایت

منتشر شده در سه شنبه, 02 ارديبهشت 1399 10:16

 

 apple1  android1  tel11  insta1

00911556

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش