text1

شنبه, 23 تیر 1403-

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور: اجرای کاداستر مهم‌ترین راه مبارزه با فساد و پیشگیری از تعرض به اراضی ملی است

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مهم‌ترین راه پیشگیری از تعرض به اراضی ملی، منابع طبیعی و بیت المال و مبارزه با فساد را اجرای کاداستر دانست و گفت: برای اینکه کاداستر هرچه سریع تر انجام شود می توان از بخش خصوصی برای تهیه نقشه استفاده کرد و از توان همکاران در امر راستی آزمایی نقشه های ارائه شده و تثبیت اراضی استفاده نمود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نشست مشترک ذبیح الله خداییان معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مسعود منصور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور پیرامون رفع برخی مشکلات تثبیت اراضی منابع طبیعی کشور و صدور سند برای آنها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این دیدار با بیان اینکه هنر مدیریت این است که مدیر با کمترین امکانات بیشترین بهره وری را داشته باشد، اظهار کرد: در برخی استان‌ها کارهای خوبی انجام شده که این نشان از همکاری مناسب و متقابل دو مجموعه ثبت و منابع طبیعی است.

وی افزود: دیده شده است دو استان که همجوار بوده و از نظر اقلیمی و نیروی انسانی و امکانات در شرایط مشابهی هستند اما یک استان در جانمایی و تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی نسبتا موفق بوده ولی استان دیگر توفیق چندانی نداشته است. علت این امر نشان می‌دهد که با مدیریت صحیح و فعال میتوان از حداقل امکانات بیشترین بهره را برد.

خداییان با اشاره به برخی استان‌هایی که بخش عمده اراضی ملی و منابع طبیعی آنها اراضی کویری است گفت: در این مناطق استانهایی داریم که کاملا شرایط مشابه دارند اما در یکی عملکرد مثبت و دیگری ضعیف و همچنین در استانهای ساحلی و شمالی هم از چنین وضعیتی برخورداریم.

وی با بیان اینکه برخی مدیران با بهانه تراشی کم کاری خود را توجیح می کنند افزود: مدیران اگر دغدغه کار را داشته باشند و با برنامه ریزی کارها را پیش ببرند حتما کارها با سرعت و دقت بیشتری پیش خواهد رفت و به اهدافی که در سازمان طراحی شده نزدیک تر خواهیم شد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مهم ترین راه پیشگیری از تعرض به اراضی ملی، منابع طبیعی و بیت المال و مبارزه با فساد را اجرای کاداستر دانست و گفت: برای اینکه کاداستر هرچه سریعتر انجام شود می توان از بخش خصوصی برای تهیه نقشه استفاده کرد و از توان همکاران در امر راستی آزمایی نقشه های ارائه شده و تثبیت اراضی استفاده نمود.

وی با ابراز امیدواری از آیندهای روشن در اجرای طرح کاداستر که با همکاری دو مجموعه ثبت اسناد و املاک و جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری صورت می پذیرد گفت: به منظور جلوگیری از اطاله در صدور سند تک برگ برای منابع طبیعی با تعاملی که با خزانه داری کل کشور می توان انجام داد می شود سندهای دفترچهای را هرچه سریعتر بدست ادارات ثبت رساند تا صدور سند تک برگ آنها به سرعت انجام شود.

وی در پایان تاکید کرد که نیاز است هر دو مجموعه در شناساندن طرح کاداستر و اهمیت آن برای کشور به مسئولین تمام تلاش خود را انجام دهند.

مسعود منصور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در ادامه این نشست از همکاری بسیار خوب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص سنددار کردن اراضی منابع طبیعی تشکر کرد و گفت: برای جلوگیری از هرگونه اشتباه و زمان بر شدن کار می بایست روش گزارش نویسی و مستندات دو مجموعه یکسان شود و اختلافات آماری بررسی شود.

در پایان مقرر شد که جهت پیشبرد امور، تشکیل جلسات بین روسای سازمانهای ثبت اسناد و املاک و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری هر ماه یکبار و بین معاونان مربوطه هر دو هفته یکبار و در استانها بین مدیران کل هر هفته تشکیل شده و با تعامل نسبت به افزایش تثبیت اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام نمایند.

فارس

منتشر شده در دوشنبه, 30 تیر 1399 10:25

 

 apple1  android1  tel11  insta1

00911556

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش