text1

سه شنبه, 01 تیر 1400-

رییس قوه قضاییه با اشاره به برخی فضاسازی ها علیه نظام و عدلیه: هیچ حد و مرزی در اجرای عدالت نمی شناسیم

224489دیده بان هشتم : رییس دستگاه قضا بابیان اینکه بخشی از مشکلات امروز کشور ناشی از چشم دوختن به لبخند و یا خشم خارجی‌ها است، اظهار کرد: داشتن روحیه جهادی و کار انقلابی گره‌گشاست؛ ممکن است برخی به لفظ نگویند، ولی عملاً امیدشان به نتیجه انتخابات فلان کشور باشد؛ گره زدن رفع مشکلات داخلی به مسائل خارجی، اشتباه راهبردی است.

به گزارش مرکز رسانه قوه‌قضاییه، آیت‌الله رئیسی، در جلسه روز گذشته شورای عالی قوه‌قضاییه، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر جنگ ۸ ساله، بر لزوم بازخوانی تاریخ دفاع مقدس برای بهره‌گیری از آموزه‌ها و عبرت‌های آن تأکید کرد.
رییس قوه‌قضاییه با اشاره به همزمانی چهلمین سالگرد دفاع مقدس با اوج‌گیری تقابل جریان مقاومت اسلامی با آمریکا و صهیونیست‌ها، تصریح کرد: نسخه دفاع مقدس ملت بزرگ ایران به‌عنوان یک الگوی فرهنگ‌ساز و تاریخ‌ساز در مردم و مسئولان ما تبلوریافته و موردتوجه جهانیان قرارگرفته است.
آیت‌الله رئیسی افزود: دفاع مقدس تجلی ایمان و اخلاص، صبر و توکل، دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی و ولایتمداری و فتح‌الفتوح ملت ایران بود که به الگوی مقاومت برای جهانیان تبدیل‌شده و کسانی که به عزت و اقتدار حاصل از این رویداد عظیم بی‌توجه‌اند، باید به عبرت‌های آن توجه کنند.

 تولید قدرت از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس بود
رییس قوه‌قضاییه، «تولید قدرت» را از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس عنوان کرد و با تأکید بر استفاده هوشمندانه از ابزار قدرت برای ابراز قدرت، گفت: جهشی که ازنظر صنعتی و علم و فناوری در کشور به وجود آمده، در پرتو دفاع مقدس شکل‌گرفته و توان موشکی امروز ما محصول مجاهدت، خودباوری و ایثارگری بهترین فرزندان این سرزمین است.

آیت‌الله رئیسی افزود: باید برای نسل جوان گفته شود که چگونه ملتی که در شرایط سخت اقتصادی و سیاسی و نظامی قرار داشت، با دست‌خالی اما با ایمان و اراده در برابر دشمن و جبهه متحد کفر جانانه ایستاد و به پیروزی و موفقیت‌های بزرگ دست‌یافت.

 مکتب شهید سلیمانی در پرتو دفاع مقدس شکل گرفت
رییس قوه‌قضاییه، «انسان‌سازی» را یکی دیگر از ابعاد و دستاوردهای مهم دفاع مقدس دانست و گفت: مکتب شهید سلیمانی در پرتو دفاع مقدس شکل گرفت و تربیت انسان‌های در تراز انقلاب اسلامی در کشور و حتی فراتر از مرزها، از برکات و توفیقات جنگ بود که نمونه بارز آن شهید ابومهدی المهندس است.

آیت‌الله رئیسی افزود: پیوندی که بین هویت اسلامی ما، هویت ملی ما و هویت انقلابی ما به وجود آمده، در پرتو دفاع مقدس حاصل‌شده و اگر ابعاد دفاع مقدس به‌طور دقیق تبیین شود، می‌توانیم با تکیه‌بر فرهنگ ایثار، جهاد و خودباوری بر مشکلات امروز نیز قائق آییم و کشور را بسازیم.

 اشتباه راهبردی
رییس قوه‌قضاییه، گره زدن حل مشکلات به تحولات خارجی را اشتباه راهبردی جدی دانست و گفت: برخی ممکن است به لفظ نگویند اما حل مسائل کشور را منوط به روشن شدن نتیجه انتخابات کشورهای دیگر می‌دانند اما هر جا به دستان خارجی‌ها و اخم و لبخند آن‌ها نگاه کردیم، دچار مشکل و وقفه شدیم.

 کشور را باید با اتکا به خدا و توان خود بسازیم
آیت‌الله رئیسی با تأکید بر «گره‌گشا بودن روحیه جهادی در همه عرصه‌ها و در تمام دوره‌ها»، تصریح کرد: مشکلات کشور در پرتو ایمان و اخلاص و صبر و روحیه جهادی حل‌شدنی است و هر جا مردم و نیروهای انقلابی باروحیه جهادی وارد عرصه شدند، نتایج خوبی به‌دست‌آمده است.

 اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند
رییس قوه‌قضاییه با انتقاد از بدعهدی آمریکا در نقض قوانین بین‌الملل و حقوق معاهدات، سیاست‌های سردمداران کاخ سفید را شکست‌خورده دانست و با تأکید بر مطالبه گری از اروپایی‌ها، به اروپایی‌ها نیز توصیه کرد به‌جای سخنرانی و صدور بیانیه، به تعهدات خود عمل کنند.

 رابطه حقارت‌بار با اسرائیل سودی برای حکام خودفروخته ندارد
آیت‌الله رئیسی همچنین عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را «نمایش حقارت حکام خودفروخته» این کشورها توصیف کرد و گفت که این اقدام ذلت‌بار سودی برای این کشورها ندارد و تنها راهبرد کارآمد امروز، «مقاومت فعال و مقتدرانه در برابر دشمنان» است.

 در اجرای عدالت هیچ مانع و حدومرزی نمی‌شناسیم
رییس قوه‌قضاییه، مهم‌ترین موضوع برای دستگاه قضایی را مصالح مردم و دفاع از حقوق عامه و عمل به موازین قانونی و شرع در اجرای عدالت عنوان کرد و خطاب به کسانی که دنبال فضاسازی علیه نظام و سیستم قضایی هستند، متذکر شد که هیچ حدومرز و مانعی نمی‌تواند خللی در مسیر دستگاه قضایی به وجود آورد.

 اردبیل مقصد هفدهمین سفر استانی رییس دستگاه قضا
اسماعیلی، سخنگوی دستگاه قضا نیز در این نشست اعلام کرد که آیت‌الله رئیسی در هفدهمین سفر استانی خود، روز پنجشنبه هفته جاری در رأس یک هیأت عالی‌رتبه قضایی به استان اردبیل سفر خواهد کرد.

 صدام برای توسعه سلطه خود با شعار ایران هراسی همسایگانش را دوشید
معاون بین‌الملل قوه‌قضاییه نیز بابیان این‌که چهلمین سالگرد دفاع مقدس یادآور همراهی، حمایت و پشتیبانی بسیاری از کشورهای حوزه خلیج‌فارس از رژیم دیکتاتور صدام در تجاوز به جمهوری اسلامی ایران است، گفت: در آن زمان صدام، ایران را دشمن همسایگان معرفی کرده بود و به این بهانه آن‌ها را برای تحکیم دیکتاتوری داخلی و بسط سلطه منطقه‌ای می‌دوشید و پس از بهره‌کشی از آن‌ها، درنهایت پاداششان را با تجاوز و اشغال داد و در آن شرایط بود که آنان دست کمک به‌سوی جمهوری اسلامی دراز کردند و ملت ایران با بزرگ‌منشی به یاری آن‌ها شتافت.

 حکام عرب به‌زودی دست به دامان ملت ایران می‌شوید
دکتر باقری بابیان این‌که امروز هرچند از صدام خبری نیست اما همان کشورها با رژیمی جنایتکار، اشغالگر و متجاوز علیه ملت‌های منطقه به‌ویژه ملت مظلوم فلسطین هم‌پیمان شده‌اند و تاریخ دوباره تکرار شده است، به کشورهایی که با ایجاد رابطه با رژیم صهیونیستی به قلب امت اسلامی خنجر زده‌اند هشدار داد که دیری نخواهد پایید که طعمه سلطه‌گری‌های این رژیم اشغالگر خواهند شد و آن‌وقت است که آمریکا و اروپا به دادشان نخواهند رسید و بازهم با شرمندگی دست به دامان جمهوری اسلامی و ملت ایران خواهند شد.

 ایجاد امکان ارتباط تصویری در ۲۰۰ مرکز قضایی در تهران
دکتر زارع‌پور، رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضاییه در ادامه نشست با اشاره به برنامه این مرکز برای افزایش ظرفیت ارتباط تصویری زندان‌ها با مراکز قضایی سراسر کشور، اجرای این طرح را موجب کاهش قابل‌توجه اعزام و بدرقه زندانیان در استان‌ها دانست که در برخی استان‌ها این میزان نزدیک به صفر شده است و افزود: ۲۰۰ نقطه در استان تهران برای برقراری ارتباط تصویری و ایجاد امکان دادرسی از راه دور تجهیز شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود با توجه به آمار ۴۰ درصدی اعزام و بدرقه زندانیان در استان تهران نسبت به‌کل کشور، با اجرای طرح مذکور، این رقم کاهش قابل‌توجهی پیدا کند.

 طراحی نرم‌افزار بومی ردیابی پابند الکترونیک
وی همچنین از طراحی نرم‌افزار بومی «ردیابی پابند الکترونیک» در کشور خبر داد و گفت که پیش‌ازاین به دلیل غیربومی بودن نرم‌افزار ردیابی پابند الکترونیک، ظرفیت فعال بودن همزمان این پابند‌ها محدود بود که در نرم‌افزار جدید ایرانی طراحی‌شده، این محدودیت برطرف شده و امکان افزایش رقم استفاده از این پابند‌ها تا ۱۰ هزار مورد تا پایان سال جاری فراهم‌شده است.

 تلاش شوراهای حل اختلاف برای حفظ حقوق موجر و مستأجر
حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادقی، رییس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف نیز در این جلسه با اشاره به مراجعات مکرر مردم به این شوراها درباره تضییع حق صاحب‌خانه‌هایی که نیاز به ملک خوددارند، اظهار داشت: مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا که مبنای اقدام این شورا درباره اختلافات موجر و مستأجر است، در این زمینه پیش‌بینی لازم را نکرده است و باوجود پیگیری‌های صورت گرفته، هنوز مصوبه مذکور اصلاح‌نشده است.

 تأکید دوباره رییس دستگاه قضا بر مدیریت بازار و حل مشکلات معیشتی مردم
آیت‌الله رئیسی در واکنش به گزارش وزیر دادگستری درباره عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی در ماه‌های اخیر، اظهار کرد: تأمین معیشت مردم و کالاهای اساسی موردنیاز آن‌ها از مهم‌ترین مسائل است که بارها بر آن تأکید شد و بازهم تأکید می‌کنم همه باید تلاش کنند تا در اقتصاد ثبات ایجاد شود و هر چه بیشتر به مردم اطمینان دهیم بازار ثبات دارد و آن‌ها احساس کنند فرایند تولید تا مصرف مدیریت‌شده است، امنیت خاطر بیشتری پیدا خواهند کرد.

حمایت

منتشر شده در سه شنبه, 01 مهر 1399 10:21

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 24,279
یورو 28,306
پوند 34,165
یوان چین 3,770
دینار عراق 206
دینار کویت 81,990
درهم 6,617
لیر 2,790
سکه بهار آزادی 10,298,000
سکه امامی 10,418,000
نیم سکه 5,680,000
ربع سکه 3,660,000
سکه 1 گرمی 2,305,000
طلای 24 عیار 1,392,900
طلای 18 عیار 1,044,700
طلا مثقالی 4,519,000
طلا اونس 178
بیت کوین 827,907,345
اتریوم 46,300,053
مابقی ارزها
دلار کانادا 19,775
دلار استرالیا 18,510
دلار نیوزلند 17,560
دلار سنگاپور 18,200
دلار هنگ کنگ 5,990
ریال عربستان 7,281
ریال قطر 6,820
ریال عمان 63,610
فرانک سوییس 26,900
کرون سوئد 2,940
کرون دانمارک 4,300
کرون نروژ 2,880
دینار بحرین 64,640
لیر سوریه 67
روپیه هند 370
روپیه پاکستان 178
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 50
لاری گرجستان 7,750
رینگیت مالزی 3,230
بات تایلند 800
افغانی 338

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش