text1

شنبه, 23 تیر 1403-

رییس قوه‌قضاییه در صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی ناجا:تروحیه انقلابی و خطرپذیری اقتدار می‌آفریند

778738 956دیده بان هشتم : رییس دستگاه قضا بابیان اینکه قدرت در جامعه ما از آن مردم متدین است، گفت: اتصال با مردم حماسه‌آفرین اقتدار می‌آفریند. روحیه انقلابی و خطرپذیری اقتدار می‌آفریند؛ روحیه انقلابی یعنی روحیه‌ای که هیچ مانعی را برای انجام‌وظیفه، ایجاد امنیت و اجرای عدالت به رسمیت نشناسد و همه موانع را رفع شدنی بداند.

به گزارش میزان، آیت‌الله رئیسی، صبح روز گذشته در سخنانی در صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی ناجا، بابیان اینکه نیروی انتظامی ما باید نیرویی مهربان، باتدبیر و مقتدر جلوه کند اظهار کرد: تمامی عزیزان در نیروی انتظامی و در جای‌جای کشور برای حفظ نظم و امنیت تلاش می‌کنند و مجاهدانه نمی‌گذارند افراد قانون‌شکن، هنجارشکن و شرور، امنیت مردم را به مخاطره بیندازند لذا صمیمانه از ایشان در این حوزه‌ها تقدیر می‌کنم.

   دین‌مداری اولین مولفه اقتدار
رییس قوه‌قضاییه، تصریح کرد: اولین مولفه اقتدار جامعه و نیروی مقتدر، دین‌مداری و ایمان به خداست؛ آنچه به انسان قدرت می‌بخشد، ذات مقدس کبریایی است. قدرت و توانایی از آن اوست، انسان‌های مؤمن به خدا و کسانی که دین‌مدارند، به اعتبار ارتباط باقدرت لایزال الهی، قدرتمند هستند. آیت‌الله رئیسی بابیان اینکه دومین مولفه اقتدار، توجه به مردم، مردم‌داری و مردم‌باوری است، تصریح کرد: بدانید که قدرت در جامعه ما از آن مردم متدین است؛ آنچه دشمن را از هرگونه اقدامی علیه مردم ما و از هرگونه حمله و تعرضی بازداشته است، عبارت است از مهم‌ترین مولفه‌های قدرت که مردم متدین هستند.

رییس قوه‌قضاییه تاکید کرد: اتصال با مردم و مردم متدین درصحنه حماسه‌آفرین، اقتدار می‌آفریند که این مهم نیز دومین نکته‌ای است که در اقتدار آفرینی نقش دارد و ارتباط صمیمانه و خدمتگزاری برای مردم و باور داشتن مردم متدین درصحنه، اقتدارآفرین است.

   روحیه انقلابی عامل اقتدار است
آیت‌الله رئیسی روحیه انقلابی و خطرپذیری را سومین نکته اقتدار دانست و ادامه داد: نیروی با اعتقاد به خدا و برای خدمت به مردم، آمادگی خطر پذیری دارد و خود را در همه‌جا سپر قرار می‌دهد تا به مردم لطمه‌ای وارد نشود و امنیت مردم درخطر قرار نگیرد که این خطر پذیری جانفشانی و ایثار، اقتدار می‌آفریند. رییس دستگاه قضا خطاب به جوانان برومندی که امروز در نیرو‌های مسلح، در بین مردم عزیز و در نیروی انتظامی ما آماده خطر پذیری و جانفشانی هستند؛ افزود: روز اول ربیع‌الاول روزی است که یادآور جانفشانی امیرالمؤمنین (ع) در بستر پیامبر است؛ این روز بسیار مبارک بوده و روزی است که جلوه یک ایثار بزرگ و جانفشانی ماندگار به نام امیرالمؤمنین (ع) ثبت‌شده است که برای حفظ جان پیامبر جان جانان عالم هستی، جان خود را درخطر می‌اندازد. آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: این روحیه همان روحیه انقلابی است که همواره فرماندهی معظم کل قوا از همه نیرو‌ها و از همه دست‌اندرکاران در کشور مطالبه دارند که باید نیروی انتظامی، قوه‌قضاییه، مجلس، دولت و همه بخش‌های در کشور باید انقلابی بیاندیشند و عمل کنند. رییس قوه‌قضاییه ادامه داد: روحیه انقلابی یعنی روحیه‌ای که هیچ مانعی را برای انجام‌وظیفه و ایجاد امنیت در جامعه، ایجاد رفاه اجتماعی، ایجاد اجرای عدالت در جامعه به رسمیت نشناسد.

     اهمیت زمان‌شناسی برای نیروی انتظامی 
آیت‌الله رئیسی در ادامه با اشاره به جریان توابین در زمان پس از قیام عاشورا، خاطرنشان کرد: جریان توابین جریان مهمی در تاریخ است و درس‌های بسیاری دارد و درس مهم آن زمان‌شناس بودن است. رییس قوه‌قضاییه بابیان اینکه تفاوت بین عاشوراییان و توابین در همین نکته است، گفت: برای نیرو‌های مسلح ما به‌ویژه نیروی انتظامی زمان‌شناسی مهم است و در زمان خود اقدام مدبرانه باید صورت گیرد. برای یک قاضی، مدیر و نیرو هم امر زمان‌شناسی بسیار اهمیت دارد. آیت‌الله رئیسی اذعان کرد: یکی از مولفه‌های اقتدار برای مردم و نیروهای مسلح وجود رهبر معظم انقلاب است که امروز عمود این خیمه است و ایشان با رهنمودهای خود نیرو‌های درصحنه را هدایت می‌کنند.

   اقتدار در پلیس مردمی جلوه‌گر است 
رییس قوه‌قضاییه بابیان اینکه اقتضائات اقتدار با اعمال خشونت تفاوت دارد، گفت: امروز پلیس‌ در برخی نقاط جهان مورد نفرت مردم است. در آمریکا پلیس منفور است؛ چون خشونت را در میان معترضان پیشه کرده است. 

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه بین مقتدر بودن و اعمال خشونت فرق است، بیان کرد: اعمال خشونت با نشان دادن قدرت سلاح و جایگاه، بر مردمی که امروز در میدان در آمریکا و اروپا عدالت‌خواهی می‌کنند و زانو را بر گلوی آن‌ها قرار دادن و صدای آن‌ها را خفه کردن، اقتدار نیست.
رییس قوه‌قضاییه بابیان اینکه اقتدار در پلیس مردمی جلوه‌گر است، حمایت از مردم و حفظ امنیت آن‌ها را از شاخصه‌های پلیس مقتدر دانست و خطاب به نیروی انتظامی عنوان کرد: مقتدرانه در برابر سارقان حرفه‌ای، سارقان سابقه‌دار، قاچاقچیان مواد مخدر و قاچاق سازمان‌یافته و اشرار باید ایستاد.

   باکسانی که فضای مجازی را ناامن می‌کنند باید برخورد کرد
آیت‌الله رئیسی تاکید کرد: کسانی که فضای مجازی را ناامن و امنیت اجتماعی و جامعه را مختل می‌کنند، باید شناسایی و با آن‌ها برخورد صورت گیرد.

رییس قوه‌قضاییه، قانون‌مدار بودن برای نیروی انتظامی و همه نیرو‌ها را نکته مهم و محوری دانست و اذعان کرد: امروز عزیزان ما که کار انتظام‌بخشی در جاده‌ها و شهر‌ها را بر عهده‌دارند کار مهمی را انجام می‌دهند و باید با جدیت و قانونمندانه این موضوع پیگیری شود تا روزبه‌روز شاهد کاهش جان باختن هموطنان در جاده‌ها و شهر‌ها به دلیل بی‌نظمی‌ها باشیم.
آیت‌الله رئیسی افزود: مرزبانان جانفشان بزرگوار ما شبانه‌روز با چشمان تیزبین از مرز نگهبانی می‌کنند و امروز برای همه مسئولان، مرزبانی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ضرورت دارد تا با چشمی باز نفوذ و ناهنجاری‌ها را رصد کنند و در مقابل قانون‌شکنان بایستند.

   دستگاه قضایی حامی نیرو‌ی انتظامی است
رییس قوه‌قضاییه تاکید کرد: دستگاه قضایی و همکاران ما در سراسر کشور حامی نیرو‌های در میدان و نیرو‌های انتظامی هستند که به‌صورت قانونمدار در میدان عمل می‌کنند و بازوی توانای قوه‌قضاییه و در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بسیار تأثیرگذار می‌باشند.

آیت‌الله رئیسی، اظهار کرد: باید از همه جانفشانی‌ها و ایثارگری‌ها و از خطرپذیری عزیزان در نیروی انتظامی صمیمانه تقدیر کنم و برای همه آن‌ها از خداوند متعال طلب مزید توفیق دارم تا ان‌شاءالله روزبه‌روز جلوه نیروی انتظامی و نیرو‌های مسلح بیشتر شود و مردم عزیز پلیسی را با سه خصوصیت مهربانی، تدبیر و اقتدار در میدان ببینند.

حمایت

منتشر شده در دوشنبه, 28 مهر 1399 11:08

 

 apple1  android1  tel11  insta1

00911556

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت خبری توسط نونگار پردازش