text1

چهارشنبه, 01 بهمن 1399-

دستگاه قضایی در هفته ای که گذشت

 

بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده پدیده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج

 طی هفته‌ای که گذشت دستگاه قضا با خبرهای داغ و تازه‌ای از جمله صدور کیفرخواست برای 22 نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان صدور حکم اعدام بابک زنجانی و متهمان نفتی، پرونده اسیدپاشی، دستگیری رئیس یکی از ادارات دولتی و... روبه‌رو بود.
 
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، حقوق قضا طی هفته‌ای که گذشت با اخبار تازه و داغی همراه بود،  از مهمترین رویدادهای قضایی طی هفته گذشته، صدور کیفرخواست برای 22 نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان صدور حکم اعدام بابک زنجانی و متهمان نفتی، دستگیری رئیس یکی از ادارات دولتی شهرستان پردیس، پاسخ های  معاون اول قوه قضاییه به موضوع ممنوع التصویری رییس جمهور اسبق، صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای عامل آزار و اذیت یک سگ شکاری در شهرستان کلاله، کشف یک کارگاه تولید پایت در جاجرود، ابلاغ بخشنامه مرخصی نوروزی به زندانیان، پرونده عامل اسیدپاشی در آرایشگاه زنانه سمنان، صدور کیفرخواست برای 22 نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان و... بود.

*بابک زنجانی به اعدام محکوم شد 

حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در نود و سومین نشست خبری با اصحاب رسانه از صدور حکم پرونده بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده فساد نفتی در دادگاه بدوی خبر داد و گفت: دادگاه بدوی این سه متهم را مفسد فی الارض تشخیص داده و به اعدام محکوم کرده است.

بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج

وی ادامه داد: علاوه بر اعدام به رد مال به شاکی ( شرکت ملی نفت ایران ) و همچنین به جزای نقدی معادل یک چهارم پولشویی محکوم شده است.
 
*ابلاغ بخشنامه مرخصی نوروزی به زندانیان


اصغر جهانگیر از اعطای مرخصی نوروزی زندانیان خبرداد و گفت: به مناسبت فرارسیدن عید نوروز و به درخواست سازمان زندان ها از ریاست محترم قوه قضائیه و با توجه به سیاست های قوه قضائیه مبنی بر حمایت از خانواده های زندانیان، و با موافقت معظم له بخشنامه نحوه اعطای مرخصی نوروزی از سوی حضرت آیت الله آملی لاریجانی صادر و ابلاغ شد.

بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج

 این بخشنامه در دو بخش زندانیان محکوم به حبس و زندانیانی که صرفاً به دلیل عجز از پرداخت جزای نقدی در حبس به سر می برند به مدت ۱۵ روز صادر شده است.

*پاسخ های روشن معاون اول قوه قضاییه به موضوع ممنوع التصویری رییس جمهور اسبق 


بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه گفت: دستور دادستان تهران برای منع انتشار اخبار از رئیس جمهور اسبق، یک دستور قضایی است و حتی اگر مصوبه‌ای در شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه آن نبود، این تصمیم قضایی بر اساس اختیار و وظایفی است که قانون به دادستان داده است و این دستور نیز کماکان به دستور خود باقی است و هرکسی که اعم از رسانه و یا غیررسانه تخلف کند، طبعا تحت تعقیب قرار می‌گیرد و با او برخورد می‌شود. 

جزئیات جدید از پرونده عامل اسیدپاشی در آرایشگاه زنانه 

دادستان سمنان در تشریح جزئیات دستگیری عامل اسیدپاشی در یک آرایشگاه زنانه در سمنان گفت:  با تلاش شبانه‌روزی عوامل انتظامی شهرستان سمنان، متهم اسیدپاش آرایشگاه زنانه سمنان ظرف مدت کمتر از پنج روز از تاریخ وقوع جرم شناسایی  و دستگیر شد. در تحقیقات معموله نزد بازپرس که در دادسرا و حضور دادستان مرکز استان سمنان انجام شده، متهم اقرار و سرقت را انگیزه اقدام خود اعلام کرده است.

*کشف و ضبط کارگاه تولید پایپ در جاجرود 


بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج
 

دادستان عمومی و انقلاب پردیس از کشف یک کارگاه تولید پایت (وسیله استعمال مواد مخدر شیشه و هروئین) خبر داد و گفت: روز گذشته در جریان بازدید از کارخانه‌های بخش جاجرود، یک کارگاه تولید پایپ کشف و مقادیر قابل توجهی از تولیدات این کارگاه ضبط شد.

*کیفرخواست عامل آزار و اذیت سگ شکاری در گلستان صادر شد 

فردی که در اقدامی غیرانسانی سگ شکاری خود را به صورت  وحشیانه ای مورد آزار و اذیت قرار داده بود پس از دستگیری ، علت این اقدام را خوردن غذایش از سوی سگ اعلام کرد، این فرد پس از آزار و اذیت سگ شکاری خود با قرار دادن تصاویر آن در فضای مجازی، احساسات عمومی را جریحه دار کرد که با کمک پلیس فتا شناسایی، دستگیر و هم اکنون با صدور قرار قانونی در زندان به سر می‌برد.

رئیس کل دادگستری گلستان از صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست برای عامل آزار و اذیت یک سگ شکاری در شهرستان کلاله خبر داد، برای این فرد قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شده است. پرونده در دادگاه جزایی درحال رسیدگی است که هنوز منتهی به صدور رای نشده است.

*دستگیری یکی از اعضای شورای شهر تبریز به اتهام تبانی و اخذ رشوه


بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی از دستگیری یکی از اعضای شورای شهر تبریز به اتهام تبانی و اخذ رشوه خبر داد و گفت: برای این فرد به اتهام تبانی و اخذ رشوه پرونده تشکیل شده است، متهم با اخذ رشوه از مجموعه کارکنان شهرداری به آنها قول انتصاب در برخی پست‌های شهرداری را می‌داده و از طریق تبانی پیشنهادات مورد نظر آنها را پیگیری کرده است.

*دستگیری رئیس یکی از ادارات دولتی شهرستان پردیس


دادستان عمومی و انقلاب پردیس از دستگیری رئیس یکی از ادارات دولتی شهرستان پردیس خبرداد و گفت: این فرد به اتهام اخذ رشوه دستگیر شده و پرونده وی در مرحله تکمیل تحقیقات قرار دارد. این فرد در زمانی که قصد اخذ رشوه داشت، در یک اقدام ضربتی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد  و پرونده نیز در مرحله تکمیل تحقیقات است.

*صدور کیفرخواست برای 22 نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان 

 
بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج


عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران عصر روز سه شنبه در سومین همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران که با حضور حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد،  اعلام کرد و گفت: همه مفسدان و خائنین بیت المال بدانند که دستگاه قضایی و قضات شریف این دستگاه مصمم هستند که دست های آلوده را از دامن جامعه پاک کنند و این سیاست دائمی و مستمری است. دادستان تهران در سومین همایش سراسری قضات دادسرای عمومی و انقلاب تهران  در جمع خبرنگاران از صدور کیفرخواست برای 22 نفر از متهمان پرونده تعرض به سفارت عربستان خبر داد و گفت: به زودی پرونده این افراد به دادگاه ارسال می‌شود.

*کشف 839 کیلوگرم مواد مخدر طی یک عملیات مسلحانه 


دادستان عمومی و انقلاب شهر کرمان از کشف 839 کیلوگرم مواد مخدر طی یک عملیات مسلحانه با یکی از باندهای بزرگ مواد مخدر در منطقه شهداد کرمان خبر داد و گفت: در این عملیات 216کیلوگرم هروئین،54.715کیلوگرم مرفین،396.160کیلوگرم حشیش و171.925 کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و ضبط شده است.


بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج


 این باند قصد انتقال و توزیع مواد مخدر از سمت مرزهای شرقی کشور به داخل و هچنین خارج از کشور را داشت که با هوشیاری دستگاه قضائی و فرماندهی انتظامی استان موفق به اجرای اهداف شوم خود نشدند.
 
*صدور ابلاغ قضایی برای 450 قاضی تعزیرات/ تصویب یگان نظامی ویژه سازمان تعزیرات
 

بابک زنجانی به اعدام محکوم شد/ پرونده تعرض به سفارت عربستان به کجا رسید؟/ آخرین خبرها از پرونده شاندیز و موسسه ثامن‌الحجج
 

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در مراسم افتتاح سامانه جدید رسیدگی به مدیریت الکترونیکی پرونده های قضایی گفت: بعد از گذشت 11 ماه با یک کار فشرده حدود 450 نفر از همکاران در سازمان تعزیرات حکومتی که حائز شرایط قضاوت بودند براساس قانون قاچاق ماده 11 ارزیابی علمی و کارآمدی صورت گرفته و برایشان ابلاغ صادر کنیم.

*پاسخ دو سئوال دیروز رئیس جمهور در دادگاه علنی بابک زنجانی و شرکاء/آیا مسئولین دولتی حاضر در دادگاه گزارش جلسات را به روسای خود نداده‌اند؟! 

رییس جمهور طی چند روز گذشته، در واکنش به حکم دادگاه بابک زنجانی گفت: می‌گویند به اعدام محکوم شده است. پول کجا رفت، اعدام که مشکلی را حل نمی‌کند ، چه کسانی حمایت کردند؟این در حالیست که اکثر افرادی که دادگاه علنی بابک زنجانی را در رسانه ها دنبال می کردند از شنیدن این سوالات رییس جمهور متعجب شدند چون جریان دادگاه علنی زنجانی به این دو سوال پاسخ های روشن و مستندی دارد.

دو هفته پیش یک نوزاد سه روزه در بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه سرا که پس از به دنیا آمدن به دلیل ابتلا به زردی در دستگاه قرار داده شده بود دچار سوختگی شد، دادستان عمومی و انقلاب صومعه‌سرا در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده سوختگی نوزاد سه روزه در بیمارستان صومعه سرا گفت: طبق مستندات و مدارک نظریه پزشکی قانونی مبنی بر احتمال ابتلای نوزاد به یک بیماری عفونی صادر شد.
منتشر شده در جمعه, 21 اسفند 1394 11:36

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف دیده بان هشتم

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 22,653
یورو 27,346
پوند 31,659
یوان چین 3,560
دینار عراق 208
دینار کویت 76,610
درهم 6,323
لیر 3,080
سکه بهار آزادی 10,197,900
سکه امامی 10,331,000
نیم سکه 5,600,000
ربع سکه 3,600,000
سکه 1 گرمی 2,200,000
طلای 24 عیار 1,356,600
طلای 18 عیار 1,017,400
طلا مثقالی 4,404,000
طلا اونس 185
بیت کوین 761,163,453
اتریوم 28,995,840
مابقی ارزها
دلار کانادا 18,195
دلار استرالیا 17,970
دلار نیوزلند 16,940
دلار سنگاپور 17,420
دلار هنگ کنگ 5,810
ریال عربستان 6,904
ریال قطر 6,440
ریال عمان 60,020
فرانک سوییس 26,250
کرون سوئد 2,830
کرون دانمارک 4,140
کرون نروژ 2,740
دینار بحرین 60,740
لیر سوریه 43
روپیه هند 320
روپیه پاکستان 155
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 50
لاری گرجستان 7,120
رینگیت مالزی 3,050
بات تایلند 790
افغانی 298

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش