text1

جمعه, 28 خرداد 1400-

تصمیم کمیسیون قضایی مجلس بر الحاقات و اصلاحاتی در لایحه استقلال وکالت

دیده بان هشتم : رییس کانون وکلای دادگستری در مراسم تحلیف ٤٢٣ تن از کارآموزان وکالت که در سالن مرکزهمایش‌های خلیج فارس پژوهشگاه نیرو و با حضوراعضای هیات مدیره کانون وکلای مرکز، ریاست اسکودا اساتید و خانواده‌های کارآموزان برگزار شد با بیان اینکه در خصوص لایحه وکالت فعلا طبق تصمیم کمیسیون قضایی مجلس قرار شد الحاقات و اصلاحاتی در لایحه استقلال انجام شود گفت: ان‌شاءالله با نظر معمرین و اساتید در این راستا نتایج خوب حاصل شود.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، در این
مراسم،عسگری‌راد، دبیر کمیسیون کارآموزی، گزارشی از عملکرد کمیسیون و تعداد کارآموزان و شرح مبسوط از اقدامات مرتبط داشت و در پایان توصیه‌های مربوطه را به کارآموزان ارئه کرد
حسین‌آبادی رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در این مراسم ضمن تاسف عمیق از فاجعه آتش‌سوزی حادث شده، با اشاره به اینکه وکالت شغلی مقدس است اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم چندین بار خودش را وکیل معرفی کرده و یکی از اوصاف مطرح شده در مورد وکالت این است که از مشاغل بالا رتبه محسوب می‌شود که در جایگاه بالایی قرار دارد. البته مسئولیت این شغل هم بالا است. وصف امانت یکی از اوصاف وکالت است و وکیل امین محسوب می‌شود. وکیل دعاوی اخص از وکالت به معنای عام است. وکیل در معنی خاص جنبه ویژه‌ای هم دارد. وکیل حامی محسوب می‌شود و موکل با حضور وکیل احساس امنیت و آرامش می‌کند.
حسین‌آبادی با بیان اینکه در وکالت، مهم این است که وکیل همیشه وظیفه حمایتی را به نحو احسن اجرا کند،گفت: وکیل همه اوقات باید کنار موکل خود باشد. مسئله حمایت وکیل بسیار مهم است و خواهش می‌کنم همیشه طوری رفتار کنید که موکل احساس آرامش کند.
وی همچنین اظهار کرد: از امروز که قسم یاد می‌کنید و قسم نامه را امضاء می‌کنید موقعیت شما متفاوت می‌شود. از امروز در پذیرش وکالت مستقل هستید. شغل وکالت در جامعه جاذبه دارد و می‌بینیم که چه میزان مشتاق دارد و برای برخی یک رؤیا است و شما این مرحله را سپری کردید و مرحله اختبار را نیز گذراندید.وظایف حرفه وکالت بسیار سنگین است. قسم‌نامه را قرائت می‌کنید و خواهید دید که چه تعهداتی در همین قسم‌نامه برعهده شما خواهد بود.وثیقه بسیارسنگینی برای اجرای تعهدات می‌دهید و شرافت خود را وثیقه این قسم قرارمی‌دهید. خواهش می‌کنم قسم‌نامه را هر روز در نظر داشته باشید و مراقب باشید این وثیقه مهم ضبط نشود و شرافت‌تان از دست نرود.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در ادامه عنوان کرد: نکته مهمی که من باید اعلام کنم در خصوص موسسات حقوقی است و تاکید من بر آن است که کسانی با این نیت هستند که وکلای جوان و کم تجریه را به دام اندازند. خیلی باعث تاسف است در این دو سه سال اخیر سازمان ثبت و اداره کل ثبت شرکت‌ها با یک تصمیم بسیار نادرست و تفسیر بسیار غلط به هرکسی که درخواست تاسیس موسسه حقوقی داشت اجازه ثبت داده‌اند.آماری که گرفتیم این موسسات در سراسر کشور بی‌رویه ثبت می‌گردد. اکثر آنها پروانه وکالت ندارند و برخی حتی تحصیلات حقوقی ندارند. خیلی مراقب باشید که در دام اینها گرفتار نشوید. باید بسیار دقت کنید و فریب نخورید. کمیته‌ای جهت نهایی کردن شیوه نامه تاسیس موسسات و به توسط وکلای دادگستری که به طور ویژه پیگیر این مهم هستند تشکیل شده است.
حسین‌آبادی در ادامه اظهار کرد: تقاضا می‌کنم وکلا خصوصا شما جوانان که تازه وارد عرصه می‌شوید بسیار مراقب باشید و ان‌شاءالله با کمک شما همه شایعات علیه جامعه وکالت فروکش کند. در خصوص لایحه وکالت هم فعلا طبق تصمیم کمیسیون قضایی مجلس قرار شد الحاقات و اصلاحاتی در لایحه استقلال انجام شود که ان‌شاءالله با نظر معمرین و اساتید نتیجه خوب حاصل شود.
پس از سخنرانی ریاست کانون، معرفی 10 نفر برتر اختبار و اهدای جوایز به ایشان انجام شد. سپس با قرائت قسم نامه توسط رتبه اول اختبار،وکیل علیرضا حسن بیگی و همخوانی تمامی کارآموزان، مراسم رسمی سوگند در حضور اعضای هیات مدیره انجام و تعداد 423 نفر از کارآموزان با اتیان سوگند رسما به جمع وکلای پایه یک پیوستند.
مصباح نائب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز نیز اظهار کرد: کارآموزان باید بدانند از امروز به صورت رسمی وارد عرصه وکالت و مسیری پر مسئولیت می‌شوند.داوطلبان حرفه وکالت چه آگاهانه این حرفه را انتخاب کرده باشند و چه بدون آگاهی وارد این حرفه شده باشند در هر صورت باید بدانند وارد جامعه پرمسئولیت و راه دشواری شده‌اند. به عنوان یک وکیل دادگستری و کسی که تا چندماه دیگر نزدیک به نیم قرن سابقه وکالتی پیدا می‌کند وظیفه و نمایندگی دارم توصیه‌هایی را خدمت کارآموزان در این لحظه عرض کنم و بی‌جا نیست دوستان نسبت به این مسایل توجه داشته باشند. درست است وکلای دادگستری می‌توانند کار هر فردی را بپذیرند،لیکن از دید من دو نکته باید مورد توجه قرارگیرد،  اول اینکه بوی حقانیت موکل را احساس کرده باشند، دوم اینکه صرف وجود حقانیت در اظهار موکل برای قبول وکالت ایشان  کافی نیست بلکه باید دلایل کافی نیز دراختیار داشته باشید، بنابراین هر پرونده‌ای نباید پذیرفته شود.
نائب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز خاطرنشان کرد: استقلال کانون وکلا به جای خودش محفوظ، اما وکیل دادگستری باید خودش هم مستقل باشد و از دلالان باید دوری شود در حالی که مدتی است از طریق موسسات حقوقی این موضوع را شاهد هستیم. مبادا خودتان را در اختیار این موسسات قرار دهید. همچنین موضوع رعایت شئون حرفه‌ای و مقررات انتظامی باید مدنظر قرار گیرد. متاسفانه آمار دادسرا نشان می‌دهد اکثر تخلفات از سوی وکلای جوان رخ داده که قطعا اینها عمدی نیست و باید مقررات را مدنظر قرارداد. تخلف وکلا در کارنامه وکیل فقط نوشته نمی‌شود بلکه بنام تمام جامعه وکالت نوشته می‌شود. حفظ این شئون و حفظ جایگاه وکالت در اذهان عمومی و جامعه به عهده فرد فرد وکلا و کارآموزان است. این پرچم امروز در اختیار شما قرار می‌گیرد و امیدواریم با این حساسیت در حفظ آن کوشا باشید.
درابتدای مراسم، نماهنگی با صدای شهرام ناظری به منظور همدردی در خصوص واقعه آتش‌سوزی و به احترام به آتش نشانان  و آسیب‌دیدگان  حادثه نمایش داده شده است  و در پایان این مراسم پروانه وکالت و گواهینامه کارآموزانی که در مراسم سوگند حضور داشتند و مدارکشان کامل بود به آنها تقدیم شد.

ایسنا

منتشر شده در دوشنبه, 04 بهمن 1395 09:36

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 24,429
یورو 28,674
پوند 34,555
یوان چین 3,820
دینار عراق 204
دینار کویت 82,460
درهم 6,655
لیر 2,830
سکه بهار آزادی 10,602,000
سکه امامی 10,803,000
نیم سکه 5,850,000
ربع سکه 3,750,000
سکه 1 گرمی 2,300,000
طلای 24 عیار 1,420,600
طلای 18 عیار 1,065,400
طلا مثقالی 4,622,000
طلا اونس 178
بیت کوین 916,087,500
اتریوم 55,663,187
مابقی ارزها
دلار کانادا 19,975
دلار استرالیا 18,770
دلار نیوزلند 17,730
دلار سنگاپور 18,390
دلار هنگ کنگ 6,060
ریال عربستان 7,318
ریال قطر 6,860
ریال عمان 63,980
فرانک سوییس 27,210
کرون سوئد 2,960
کرون دانمارک 4,340
کرون نروژ 2,910
دینار بحرین 65,380
لیر سوریه 67
روپیه هند 370
روپیه پاکستان 178
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 50
لاری گرجستان 7,760
رینگیت مالزی 3,250
بات تایلند 810
افغانی 338

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش