text1

یکشنبه, 23 خرداد 1400-

دست‌های پنهان وکلا در برخی موسسات حقوقی/مستندات قوی داریم

دیده بان هشتم : شورای مدیریت موسسات حقوقی کشور می‌گوید مستندات و ادله قوی در اختیار دارند که دست‌های پنهان وکلا در مفاسد برخی موسسات حقوقی و نقش وکلای مفسد در موسسات فاسد را افشا می‌کند.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، در جوابیه شورای مدیریت موسسات حقوقی  آمده است:« محضر گرامی جامعه محترم و شریف وکالت  معروض است  که  مخاطب  این نوشتار عام نیست و تنها عـده محدودی وکیل است که  از بازیگران و سران باندهای مافیـایی وکالت  هستند و هرگز قصد نگارنده،  جسارت  به ساحت شریف  وکلای پاک نهاد و خدمتگزار  نیست.»

در ادامه این اطلاعیه که به « دست‌های پنهان وکلا در مفاسد برخی موسسات» تأکید دارد، آمده است:« واقعیت این است که وجود موسساتی که رفتار آنها مجرمانه است و یا  مدیران آنها بیسواد هستند انکارناپذیر است اما واقعاً آیا یک فرد بیسواد می‌تواند اساسنامه موسسه  بنویسد؟ به فرض که فرد بیسواد  پول بدهد و موسسه ثبت کند. به چه دلیلی باید این کار را انجام دهدو این کار چه نفعی برایش دارد و اساساً چه کاری می‌تواند با ثبت  موسسه در حوزه حقوق انجام دهد؟ یک حقوقدان می‌داند که واقعاً اقدامی  توسط یک بیسواد متصور نیست.»

شورای مدیریت موسسات حقوقی کشور در ادامه اطلاعیه خود افزوده است:« و اما  ...! ! ! با توجه به اینکه وکلا از تبلیغ منع شده‌اند این سوال مطرح می‌شود که  تأسیس یک موسسه حقوقی با مدیریت یک فرد بیسواد  واقعاً برای چه کسی یا کسانی سودمند خواهد بود؟ با مداقه در احوال مدیران بیسواد و در نظر داشتن نیاز وکلا به  تبلیغات به صراحت می‌توان دریافت، موسساتی که مدیران آنها بیسواد هستند و حتی بعضاً  بی‌خبر از مدیریت خود!! متعلق به وکلای دادگستری عضو کانون  هستند که به قصد انجام تبلیغات و اعمال دیگری که تخلف و بعضاً جرم محسوب می‌شود تاسیس شده و حتی در مواردی  مدیران این موسسات از مدیریت خود بی‌خبرند و  وکیل دادگستری با سوء استفاده از  اسناد و مدارک اشخاصی که قبلا  نزد وی  مراجعه کردند، موسسه را بنام  آنها به ثبت رسانده  و  به زعم این وکلا ، با این روش هیچ رد پایی از  وکیل دادگستری به جا نمی‌ماند.»

در ادامه اطلاعیه شورای مدیریت موسسات حقوقی آمده است:«البته این گمان وکلاست !!!  شورای مدیران موسسات حقوقی ادله و مستندات قوی در اختیار دارد که  موجب افشا و  اثبات نقش وکلای مفسد در موسسات فاسد می شود و  این موضوع را از طریق  دستگاه شریف  و عدالت محور قضایی  پیگیری می‌کند تا بر کسی پوشیده نماند  که منشاء فساد کیست.»

در بخش دیگر این جوابیه با میان تیتری تحت عنوان «دغدغه اصلی کانون مرکز و اتحادیه» آمده است:« با توجه به آنچه در فوق  اشاره شد، این سوال ایجاد می‌شود که اگر موسسات متعلق به وکلا هستند چرا وکلا  در این حد نسبت به موسسات ابراز خصومت می‌کنند؟ چون موسسات حقوقی  فقط بیسوادان و مجرمان  منتسب  به وکلا نیستند. گروه دیگری از این موسسات  به ثبت رسیده‌اند که مدیران  آنها  فارغ التحصیلان  رشته حقوق در مقاطع مختلف  تحصیلی  و دارای تجارب ارزنده  هستند  بطوریکه اساسا کانون وکلا  صلاحیت  پرداختن  و سخن راجع به آنها را ندارد و  همکاری با این موسسات برای بسیار از وکلای دادگستری افتخار آفرین است.»

در پایان اطلاعیه شورای مدیریت موسسات حقوقی تاکید شده است« دغدغه اصلی اتحادیه غیرقانونی وکلا، این موسسات هستند که  با اهداف متعالی و ارایه دکترین و نظریه‌های علمی مستدل به میدان آمده‌اند و امروز شورای مستقلی تشکیل داده  و درصدد  تغییر در ساختار نهاد وکالت و نحوه ارایه خدمات وکالتی  با محوریت  منفعت  مردم  هستند .این تشکل موجب هراس  اتحادیه غیرقانونی کانون‌ها شده است به این دلیل که در ارائه خدمات حقوقی و اجرای نظرات خود بسیار موفق عمل کرده و دستاوردهایی در این زمینه داشته است تا جاییکه در آینده  نه چندان دور (ابتدای سال 96) این خبر را  به سمع  و نظر ایشان  خواهیم رساند که "مدیران موسسات  حقوقی عضو این شورا،   حق حضور در  مراجع قضایی و دفاع از  موکل را  دارند".»

خبرگزاری تسنیم

منتشر شده در شنبه, 14 اسفند 1395 13:01

 

 apple1  android1  tel11  insta1

گیف جدید دیده بان

ارز - طلا - سکه قیمت ( تومان )
دلار 0
یورو 0
پوند 0
یوان چین 0
دینار عراق 0
دینار کویت 0
درهم 0
لیر 0
سکه بهار آزادی 0
سکه امامی 0
نیم سکه 0
ربع سکه 0
سکه 1 گرمی 0
طلای 24 عیار 0
طلای 18 عیار 0
طلا مثقالی 0
طلا اونس 0
بیت کوین 0
اتریوم 0
مابقی ارزها
دلار کانادا 0
دلار استرالیا 0
دلار نیوزلند 0
دلار سنگاپور 0
دلار هنگ کنگ 0
ریال عربستان 0
ریال قطر 0
ریال عمان 0
فرانک سوییس 0
کرون سوئد 0
کرون دانمارک 0
کرون نروژ 0
دینار بحرین 0
لیر سوریه 0
روپیه هند 0
روپیه پاکستان 0
منات آذربایجان 0
درام ارمنستان 0
لاری گرجستان 0
رینگیت مالزی 0
بات تایلند 0
افغانی 0

Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت توسط نونگار پردازش