سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 30 دی 1396-

فرزند مقتول پس از 21 سال قاتل پدرش را بخشید

دیده بان هشتم : خانواده‌ای که پدرشان 21 سال پیش کشته شده بود برای جلب رضایت پروردگار و با پادرمیانی مولانا عبدالحمید از قصاص قاتل پدرشان گذشت کردند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، در این نشست صمیمی عبدالرحمن گرگیچ فرزند ارشد این خانواده، خطاب به شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید، گفت: قشم بودم که به من خبر داده شد شما می‌آیید، ۲۱ سال است که پدر من از دنیا رفته و از آن زمان تاکنون ده‌ها نفر پادرمیانی کرده‌اند و جوابی نگرفته‌اند، اما وقتی نام شما به میان آمد، پذیرفتم.
گرگیج افزود: دوستان پیشنهاد دادند صلح در مقابل یک میلیارد تومان باشد، اما نمی‌خواهم پدرم را بفروشم و با یک میلیارد عوض کنم.
وی گفت: دوبار در عمرم زیاد گریه کردم؛ یک بار روزی‌که پدرم را از دست دادم و بار دیگر زمانی که قرار بود شما برای این موضوع به خانه‌ام بیایید که اگر گذشت نکنم جواب شما و مردم را چه بدهم.
عبدالرحمن در پایان گفت: قاتل پدرم در زندان است، اما به‌ خاطر خدا و به‌ خاطر شما و بزرگان همراه‌تان از او درگذر کردم.
بر اساس این گزارش و به نقل از دفتر امام‌ جمعه اهل‌ سنت زاهدان، شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید نیز در این نشست، با ابرازی خرسندی از گذشت خانواده مقتول، گفت: وقتی صحابه بر دشمن خود تسلط پیدا می‌کردند، گذشت می‌کردند.
مولانا عبدالحمید افزود: گذشتی که از روی قدرت باشد، نه به‌ خاطر ضعف، خیلی ارزش دارد. گذشت کار بزرگان و اولیای خداست. کسی‌که امداد و نصرت خدا با او همراه نباشد، نمی‌تواند گذشت کند.
این قتل درگیری‌هایی را میان دو گروه از طوایف «گرگیج» و «تاجوزهی» در پی داشته است که پس از این توافق، قرار است نشست رسمی صلح میان این طوایف، در حاشیه همایش دانش‌آموختگی مدرسه فاروق اعظم روستای «سورو» از توابع زرآباد برگزار شود.
ایسنا
منتشر شده در سه شنبه, 25 مهر 1396 14:29

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت